Opinie o Nas
 • Zaczytana książka

   

   

   

   

   

   

   

   

  TERAZ -15%       

   

  Sprawdź nowości i bestsellery tego lata!                       

   

   

   

 • Kropielnice domowe
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Blog chmura tagów
Religijne inspiracje: Prezent na Chrzciny, co wybrać? 0
Religijne inspiracje: Prezent na Chrzciny, co wybrać?

Wiosna zakwitła pełną parą, a wraz z nią pogoda płatająca figle. Niemniej jednak to nie ona będzie stanowić meritum dzisiejszego wpisu. Chrzest Święty, bo o nim mowa - zwłaszcza teraz - to niezwykle istotny moment w życiu każdego człowieka. Sakrament ten jest pierwszym krokiem do życia w Duchu Świętym, a co za tym idzie wskazuje najmłodszym drogę do kolejnych, takich jak: Pierwsza Komunia Święta czy Bierzmowanie.

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." Mt 28, 19-20


Pierwszy Chrzest Święty udzielany poprzez zanurzenie lub symboliczne polanie wodą jest metaforycznym obmyciem z grzechu pierworodnego nabytego w trakcie poczęcia. Konieczności przyjmowania Sakramentu Chrztu domagał się Jezus, który powiedział, że:

„Kto wierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie wierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 16). Powiedział też: „Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do Królestwa Bożego.” (J 3, 5).


Mając na uwadze wysoką wartość religijną tegoż wydarzenia, warto zadbać o upominki nieodbiegające od tematyki wiary i nauki, jaką niesie ze sobą Sakrament Chrztu Świętego. Poniżej stworzyliśmy listę prezentów, które bezapelacyjnie powinny zagościć w domu ochrzczonego brzdąca.

 

Biblia dla dziecka

Pełny tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych (tzw. Biblia Paulistów) w małym, poręcznym formacie! Wydanie zawiera między innymi elegancką pamiątkę uroczystości z miejscem na dedykację i życzenia. Uczyń Pismo Święte przewodnikiem po Twoich życiowych ścieżkach!

Albumy ze srebra

Albumy na zdjęcia z Sakramentu Chrztu Świętego mogą sprawdzić się jako prezent nie tylko od rodziców chrzestnych, ale i od innych gości zaproszonych na uroczystość. W naszym asortymencie znajdą Państwo albumy z przepięknie ilustrowanymi okładkami.

Ramka z Chrztu Świętego

Piękna, prostokątna ramka na zdjęcie z motywem Chrztu Świętego. Produkt pozłacany, zewnętrzna warstwa srebra zabezpieczona specjalnym lakierem ochronnym, dzięki któremu na długi okres czasu zachowa ona swój blask.

Srebrny obrazek z Aniołem Stróżem

Srebrny obrazek z aniołkami – pamiątka Chrztu Świętego. Kunsztowne wykonanie, najwyższa próba srebra 925 oraz przepiękna tkliwa kompozycja. Całość pokryto specjalnym lakierem ochronnym, dzięki czemu wizerunek jest odporny na śniedzenie, pięknie odbija światło i na długi czas zachowuje swój blask.

Złocona ikona z dedykacją

Ikona Anioł Stróż z dzieckiem stworzona na desce olchowej specjalną techniką nanoszenia obrazu na drewno. Ręczne złocenia złotem płatkowym, żywa kolorystyka oraz najwyższej jakości podłoże zapewniają odbiorcy szczególne wrażenia estetyczne. Ikona religijna z Aniołem Stróżem wywołuje dzięki tematyce i zabiegom artystycznym radosny i spokojny nastrój. Idealnie nadaje się jako prezent o znaczeniu duchowym z okazji przyjęcia sakramentów, jak również urodzin czy imienin.

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Infolinia: +48 668 307 830

Pn - Pt: 8.00 - 16.00

email: sklep@upominkireligijne.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl