Opinie o Nas
 • Zaczytana książka

   

   

   

   

   

   

   

   

  TERAZ -15%       

   

  Sprawdź nowości i bestsellery tego lata!                       

   

   

   

 • Kropielnice domowe
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Blog chmura tagów
"Duch, który umacnia miłość". Program duszpasterski 2019 0
"Duch, który umacnia miłość". Program duszpasterski 2019

W mocy Ducha Świętego 

Początek Nowego Roku z pewnością niesie ze sobą wiele nowych inspiracji i postanowień. W natłoku codziennych spraw warto pamięć o mocy Ducha Świętego, która jest tematem przewodnim obecnego już 2019 roku. Zgodnie z kalendarium, 2 grudnia - pierwszej niedzieli adwentowej - przekroczyliśmy półmetek dwuletniego programu duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 

Duch, który umacnia miłość

Duch Święty jest trzecią Osobą Boską, której wizerunek znany jest nam z literatury biblijnej. Na jej podstawie powstały wielorakie obrazy i ikony ilustrujące niecodzienny widok, jakim jest objawienie jego majestatu. Celem wspomnianego działania jest wsparcie zagubionych dusz na drodze do wieczności. Znaki zwiastujące obecność Ducha Świętego wprawiają wiernych w harmonię, uczulają na wrażliwość w stosunku do bliźnich jak i skłaniają do głębszej refleksji na temat dotychczasowych poczynań.Ikona z wizerunkiem Matki Bożej niosącej Ducha Świętego stworzona na desce olchowej

Hasłem przyświecającym idei polskiego Kościoła w tym szczególnym okresie jest sentencja stanowiąca nagłówek akapitu, czyli „Duch, który umacnia miłość”. Miłość, o której mowa jest wyznacznikiem zaufania. To uczucie, dokładnie takie same, jakim obdarzył nas Bóg. Nie wstydźmy się go okazywać!

 

Zaufanie, a Duch Święty

Celem każdego z nas jest prowadzenie stabilnego i spokojnego życia w otoczeniu kochających osób. Recepturą gwarantującą powodzenie jest przede wszystkim ciągłe samodoskonalenie poprzez bezwarunkowe zaufanie. Jego brak nierzadko wywołuje w nas zbędną podejrzliwość, która z kolei negatywnie wpływa na relacje międzyludzkie.

Pamiętaj, że: "bo tym, kto nie zna wartości zaufania, manipuluje duch zły." I niech ta myśl będzie dla nas puentą niniejszego wpisu.


Koronka do Ducha Świętego

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Infolinia: +48 668 307 830

Pn - Pt: 8.00 - 16.00

email: sklep@upominkireligijne.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl