Ikona świętego Franciszka z Asyżu
Opis
Ikona świętego Franciszka z Asyżu
Ikona świętego Franciszka z Asyżu wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Wizerunek na ikonę świętego Franciszka został naniesiony przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę.
Święty Franciszek z Asyżu
Franciszek z Asyżu (właśc. wł. Giovanni di Pietro di Bernardone, nazywany Biedaczyną z Asyżu; ur. 1181 lub 1182 w Asyżu, zm. 3 października 1226 w Porcjunkuli koło Asyżu) – założyciel zakonu franciszkanów, a pośrednio także klarysek i tercjarzy, misjonarz, mistyk średniowieczny, stygmatyk, święty Kościoła katolickiego, uważany za patrona ekologii.
"Prawie do 25 roku życia wraz z rówieśnikami brnął w próżności, a w pogoni za próżną chwałą, nie dał się nikomu prześcignąć, w żartach, w krotochwilach, w piosenkach, w pięknych strojach".
Walczył w wojnie między Perugią a Asyżem gdzie trafił do niewoli w1202r. Po roku wrócił do Asyżu bardzo chory i tam też nastąpił początek jego duchowego nawrócenia. Franciszek rezygnuje z poszukiwania sławy rycerskiej i rozpoczyna drogę duchową. 24 lutego 1208 roku pod wpływem słów Ewangelii postanowił głosić Słowo Boże, nawołując mieszkańców Asyżu do pokuty i nawrócenia. Ta działalność spowodowała, że do Franciszka zaczęli dołączać inni młodzi mężczyźni, tworząc pierwszą wspólnotę Pokutników z Asyżu. W 1209 lub 1210 roku papież Innocenty III ustnie zatwierdził w Rzymie sposób życia asyskich pokutników. Pierwsi franciszkanie zamieszkują najpierw w starej szopie w Rivo Torto, a później w szałasach pod Asyżem wokół malutkiego kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkula).
Podczas modlitwy w ruinach kościółka św. Damiana usłyszał słowa Boga: "Franciszku, idź i napraw mój Dom, który, jak widzisz, cały ulega zniszczeniu". Od tego momentu Święty własnymi rękoma z wyżebranych materiałów remontuje pięć małych kościółków, a praca fizyczna staje się dla niego forma miłości Boga. W 1217 roku św. Franciszek zwołuje do Porcjunkuli pierwszą kapitułę braci (zjazd zakonników służący wzajemnej integracji i wyznaczeniu kierunków działania), który gromadzi ok. 5 tysięcy zakonników. 29 listopada 1223 roku papież Honoriusz III ostatecznie zatwierdza ułożoną przez Franciszka Regułę życia zakonników.
W Wigilię 1223 roku Franciszek udaje się do miasteczka Greccio, gdzie w raz z jego mieszkańcami przeżywa tajemnicę Bożego Narodzenia organizując pierwszą w historii "żywą szopkę". Na dwa lata przed śmiercią w 1224 roku św. Franciszek przebywa na szczycie góry La Verna (Alwernia), gdzie otrzymuje na swoim ciele święte znaki męki Jezusa Chrystusa tzw. stygmaty (pięć ran Chrystusa Ukrzyżowanego). 3 października 1226 roku Franciszek umiera w otoczeniu swych braci, leżąc - z wyboru - nagi na ziemi przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. Przed samą śmiercią prosił jeszcze braci, by mu odśpiewali pieśń słoneczną, potem wysłuchał fragmentu Ewangelii według św. Jana i pobłogosławił swoich duchowych synów. 16 lipca 1228 roku papież Grzegorz IX ogłosił Franciszka świętym Kościoła rzymskokatolickiego.
Ikona z tyłu posiada certyfikat naszej firmy wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu:
- 10x15 cm
- 15x20 cm
- 20x25 cm
- 30x40 cm
- 40x50 cm
Ikony religijne ART CHRISTIANA - wspaniały upominek religijny
Nie stosujemy produkcji masowej. Ikony powstają w chwili złożenia zamówienia, a każdego Klienta traktujemy indywidualnie. Gwarantuje to produkt na najwyższym poziomie i doskonałą jakość obsługi. Dokładamy wszelkich starań, aby zdjęcia przedstawiane na ekranie jak najdokładniej odzwierciedlały oryginalne barwy naszych produktów. Zarówno kolory poszczególnych obrazów, jak i kolory na zdjęciach mogą się różnić-wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej.
Dzięki estetycznemu wykończeniu, ikona religijna świętego Franciszka nie wymaga dodatkowej oprawy i może stanowić niezwykły upominek religijny na każdą okazję:
- podarunek dla księdza lub siostry
- z okazji Chrztu Świętego,
- z okazji Pierwszej Komunii Świętej,
- z okazji Bierzmowania
- z okazji imienin lub urodzin
Grafiki naszych ikon pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł i zostały zakupione; po przygotowaniu stanowią własność artystyczną Art Christiana. Powielanie bez zgody Art Christiana jest zabronione. Posiadamy własne, autorskie rozwiązana przygotowania drewna, gruntu oraz pozłotnictwa. Technika nanoszenia grafiki wynika z rozwiązań technologicznych producenta maszyn i nie narusza praw innych producentów ikon.