Wersje językowe
Choose language
Blog
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Blog
Ikona Świętej Rodziny - Symbol Miłości i Jedności Idealny na Prezent Ślubny

Ikona Świętej Rodziny - Idealna na Prezent Ślubny

Dzisiaj zapraszam Cię na niezwykłą podróż w głąb jednego z najważniejszych symboli chrześcijaństwa - Ikony Świętej Rodziny.

To nie tylko piękne dzieło sztuki, ale przede wszystkim drogowskaz, który prowadzi nas do głębszego zrozumienia naszej wiary.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ta ikona jest tak często wybierana jako prezent ślubny?

Czy wiesz, jakie głębokie znaczenie niesie ze sobą? Jeśli nie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszam do lektury!

Jak wybrać idealny różaniec: Przewodnik po różnych typach i stylach różańców

Jak wybrać idealny różaniec: Przewodnik po różnych typach i stylach różańców

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wybrać idealny różaniec?

Czy zdarzyło Ci się czuć się przytłoczonym mnogością stylów, materiałów i rozmiarów?

Różaniec to nie tylko narzędzie modlitwy, ale także osobisty symbol wiary, który może służyć jako talizman lub prezent dla bliskiej osoby.

W tym artykule odkryjemy tajniki różnych typów różańców, zrozumiemy ich unikalne cechy i dowiemy się, jak wybrać ten, który będzie dla Ciebie idealny.

Czy jesteś gotowy na tę duchową podróż? Zapraszamy do lektury!

Kult Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa

Najświętsza Krew Jezusa Chrystusa

W najgłębszych zakamarkach duszy istnieje tajemnica, która przekracza granice ludzkiego zrozumienia. To tajemnica Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa, która płynęła z Jego ran podczas męki i śmierci na krzyżu. Jest to mistyczne połączenie miłości, ofiary i zbawienia, które porusza serca milionów wierzących na całym świecie. Kult Najświętszej Krwi od wieków ukazuje tę tajemnicę poprzez sztukę, modlitwę i oddanie czci. W tym artykule zaprosimy Cię do odkrycia emocjonalnej głębi i duchowego bogactwa, które towarzyszą kultowi Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa. Przekroczmy razem progi naszej wyobraźni i wprowadźmy się w ten mistyczny świat, gdzie czerwień Krwi staje się symbolem miłości, odkupienia i wiecznego zbawienia.

Blog chmura tagów
Pierwsza Komunia Święta
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta jest uroczystością katolicką, w której podczas Mszy dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą-prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

Do Pierwszej Komunii Świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na Mszy Świętej transsubstancjację czyli zamianę chleba i wina w prawdziwe ciało i krew Chrystusa. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących sakrament ale i ich rodzin a także dla całej wspólnoty parafialnej.
Komunia - czym jest?

Komunia - czym jest?

Skąd wzięło słowo komunia? Znaczenie tego słowa jest bardziej zrozumiałe wtedy, gdy poznamy jego łacińskie źródło: communio to inaczej ''współdzielić''. Warto jednak odwołać się także do greckiego słowa eucharistia, czyli ''dziękczynienie''. Wyrażenie ''pierwsza komunia święta'' odnosi się do sytuacji, w której dana osoba po raz pierwszy w życiu przyjmuje sakrament Eucharystii. Dla wiernych Kościoła katolickiego nie jest on upamiętnieniem czy znakiem, ale żywą, prawdziwą, substancjalną i realną obecnością Jezusa Chrystusa w Kościele. Obecność taka dokonuje się podczas Mszy świętej, w trakcie przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że:

Eucharystia jest "źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego" ''Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha''.

Przystąpienie po raz pierwszy nowych wiernych do Eucharystii jest ważnym wydarzeniem w życiu ich rodzin jak i całej parafii. Jak wygląda pierwsza komunia święta? Poprzedza ją przygotowanie przez księdza lub katechetę, zwykle też rodzaj egzaminu, na którym sprawdza się to, czy dziecko nauczyło się podstawowych prawd wiary, przykazań i modlitw. Konieczne jest też pierwsze przystąpienie do sakramentu Spowiedzi świętej. Uroczystość odbywa się podczas Mszy świętej. Dzieci są odświętnie ubrane w alby lub też sukienki (dziewczynki) i garnitury (chłopcy). Zwyczajowo dzieci odpowiadają też za oprawę Mszy - śpiewy, czytania, modlitwy i podziękowania.

Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Ważnym elementem tego szczególnego dnia jakim jest Pierwsza Komunia Święta jest również upamiętnienie tego dnia. W dzisiejszych czasach niestety cała uroczystość zostaje zakłócona i co z resztą ku trwodze staję się jeszcze ważniejsze od dziecka to co mu kupić? Bo przecież nie można pokazać się bez prezentu! - krzyczy ciotka. Drogie zegarki, quady, wystawna biżuteria, drogie rowery -jak w Dynastii. Dziecko dostaje taki prezent, chwilę się cieszy a potem już niestety nie pamięta od kogo i z jakiej okazji coś dostał. Bo czy na rowerze umieścisz dedykację " z okazji Pierwszej Komunii Świętej"?

Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem religijnym i pamiątka komunijna powinna być ściśle związana z tą okolicznością. Zamiast komercyjnych gadżetów, które tak naprawdę można kupić na inne okazje jak urodziny, imieniny itd. dziecko powinno otrzymać upominek religijny jak np. ikonę z Chrystusem i Hostią, można również kupić ikonę z patronem czy obraz z Aniołem Stróżem. Dzieci komunijne mogą otrzymać również poważne prezenty: Pismo Święte w wersji dla dzieci, książkę o tematyce religijnej. Ważnym upominkiem religijnym jest również elegancki różaniec i modlitewnik.

W sklepie upominkireligijne.pl polecamy kategorię poświęconą Komunii Świętej jak również szeroki wachlarz pięknych, ręcznie robionych ikon religijnych.

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl